Aktuality

Okurková sezóna v plném proudu aneb jak první vlaková souprava dorazila do nové klubovny

Vážení přátelé, 

 

okurková sezóna je již v plném proudu a prázdniny se přehopnou do druhého poločasu. Rekonstrukční práce v nové klubovně nabírají na intenzitě a postupně se daří dokončovat jednotlivé etapy stavby. V minulém týdnu se v novém klubu udála malá neplánovaná premiéra v technickém zázemí harfy. Objevila se zde nostalgická souprava složená z parní lokomotivy 422.0115, zetky a oplášťovaného kotle ..... viz. foto

 

Přejem Vám příjemné prožití letošního parného léta       

422.0115/1422.0115/1422.0115/2422.0115/2422.0115/5422.0115/5422.0115/6422.0115/6422.0115/4422.0115/4

Poděkování

Vážení sponzoři

Tímto bychom Vám chtěli co nejzdvořileji poděkovat za Vaše nemalé příspěvky.

Zejména firmě Škoda Transportation a.s.,  ČMŽO Přerov s.r.o. a KB model.

Dále jednotlivým filantropům a to panu Janu Sovovi, panu Janu Kolaříkovi, panu Rosťovi Kolmačkovi a manželům Marii a Jaroslavu Dostálovým.

Díky Vašim příspěvkům se nám podaří dokončit další etapu rekonstrukčních prací. Níže jsou zveřejněny fotky před zateplením druhé stěny sálu, stropu a dokončovací práce v místnosti, kde je plánováno umístění Harfy a seřazovacího nádraží. V současné době probíhají  již dokončovací  práce na vnitřním zateplení pláště budovy. Fotky z těchto dokončovacích etap přineseme a doplníme v rámci této aktuality.

 

Sál 2Sál 2

Sál 1Sál 1

Budoucí harfa a seřadiště vlakůBudoucí harfa a seřadiště vlaků

Sál zateplení 3Sál zateplení 3

Sál zateplení 2Sál zateplení 2

Sál zateplení 1Sál zateplení 1

Konec prázdnin aneb jak se nám přes léto dařilo

Vážení přátelé, příznivci a kamarádi

nabízíme Vám obrazem malé ohlédnutí za letní sezónou a nejen to .......

 

 

Sklad 7Sklad 7

Sklad 7Sklad 7

Sklad 6Sklad 6

Sklad 5Sklad 5

Sklad 4Sklad 4

Sklad 3Sklad 3

Sklad 5Sklad 5

Sklad 2Sklad 2

Reklama na zdi naší klubovny

Vážení zákazníci

Připravili jsme pro Vás výhodnou nabídku a to vhodné využití nově vzniklé reklamní plochy na štítové zdi naší nové klubovny. Tato Vaše reklama by mohla oslovit potenciální zákazníky, kteří cestující vlaky z jihu do Přerova a dále na sever nebo severozápad. Její unikátnost je v tom, že je velmi dobře viditelná z vlaku. Současné reklamní agentury, se doposud soustřeďují kolem cest nikoliv železnice. Využijte zaváděcí ceny a zviditelněte svou úspěšnou firmu právě u nás ....... Kontakty na nás naleznete na našich internetových stránkách. Pro představu, kde je plocha umístěna, přikládáme dvě fota.

Reklama 1Reklama 1

Reklama 2Reklama 2

Lehká přestavba nákladního vozu Pao

Vážení přátelé a příznivci

jaro je již doslova za dveřmi ....... ptáci řvou, kytky brzy začnou smrdět a mouchy se chystají na první oblet kolem záchodu ...... Co naplat, začnou jarní práce, ale ještě než jim všichni podlehneme, máme tu pro Vás návod na lehkou přestavbu Pao, obrazem i s krátkým popisem ........

 

Pao 1/3Pao 1/3

Pao 2/3Pao 2/3

Pao 3/3Pao 3/3

Nábor nových členů

Vážení přátelé, modeláři, rodiče a děti

 

Tímto Vám oznamujeme, že rozšiřujeme náš kolektiv o další členy. Hledáme kamarády - kamarádky, kteří se chtějí podílet na činnosti našeho klubu. Více o nás se dozvíte v našem info letáků a prezentaci. Pravidelné schůzky jsou vždy v pátek od 17.00 hodin, sraz u cyklověže na prvním nástupišti přerovského nádraží a o víkendech se pracuje na rekonstrukci skladiště, nové klubovny. Těšíme se na Vás.

 

Naše historie a současnostNaše historie a současnost

Naše historie a současnostNaše historie a současnost

 

 

Naše budoucí zázemí s modulem, dílo našich šikovných členůNaše budoucí zázemí s modulem, dílo našich šikovných členůNaši členové, spíše poměrná část z celkové počtuNaši členové, spíše poměrná část z celkové počtu

Facebook

Jdeme s dobou a jsme už i na Facebooku ........... 

 

https://www.facebook.com/kzmprerov/?ref=hl#

 

Vítejte na stránkách Klubu železničních modelářů PŘEROV

  Naše kolejiště svou rozlohou 35m2 ( z toho viditelná krajina 25m2 ) patří mezi několik největších v České republice. Celkem má 321 metrů kolejí a traťová délka při průjezdu po první staniční koleji činí 137m. Na modelu najdete 6 stanic, 2 zastávky a 6 skrytých nádraží, které dokáží obsáhnout až padesát vlakových souprav. V modelové krajině roste na čtyři tisíce stromů a keřů a nejdete zde i několik zmenšenin skutečných staveb, jako např. známou zastávku Jívová z trati Olomouc-Krnov, původní kamennou rozhlednu z nejvyšší moravské hory - Pradědu, silniční nadjezd z Nemilan, strážní lávku z Šatova, několik strážních domků či viadukt od Staré Paky.

  Dále je zde dvojkolejná trať měřící 49 m, která je propojena se zbytkem kolejiště, takže dokáže zamotat hlavu i zkušenému pozorovateli. Na dvojkolejnou trať je připojena i tzv. harfa (pojme až 16 souprav), slouží jako odstavné nádraží, odkud obměňujeme soupravy. Celá dvojkolejná trať je řízena autoblokem, který je konstruován podle skutečného; je zde samozřejmě možnost manuálního ovládání, protože žádná technika není spolehlivá na 100%. Samotná dvojkolejná trať obsáhne až 10 záložních souprav a je možné provozovat až 6 souprav současně. Na zatrolejování dvojkolejné trati byly použity z tovární produkce pouze izolátory a 8 mřížových sloupů, zbytek je z vlastní výroby. Trolej je imitace, proto neslouží k napájení. Po mechanické stránce je však trakční vedení plně funkční a umožňuje jízdu se zdviženým sběračem. Při výstavách, z důvodů opotřebení smykadel, jsou sběrače fixovány cca 2 až 3 mm pod trolejovým drátem.

 Dalším motivem kolejiště je vedlejší horská trať o délce 88 metrů. Její začátek je ve skrytém nádraží, ale pro návštěvníka je to největší viditelné nádraží kolejiště, stanice Kamenice. Pak následuje Hůrka, Radomsko, Svatý Potok (podle epochy jen Potok), zastávka Jívová a Hradisko. Dále trať pokračuje do skrytého nádraží se smyčkou.

 Průmyslová dráha, představující jiný druh železnice, měří 1 m (v současné době se přestavuje na lesní železnici o délce asi 2m).

 Úzkorozchodná trať s provozem osobní i nákladní dopravy byla později rozšířená z koncového nádraží a výhybny ještě o zastávku a skryté nádraží. Celá úzkorozchodná trať měří 11m.

 Jako doplněk k provozu vlakových souprav je k vidění i pohyb silničních vozidel na některých cestách. Dalším zpestřením jsou také tři zvukové moduly, jež najdete na hraně kolejiště a doplňují patřičnými zvuky danou scénu. Za pozornost stojí také interiér remízy kamenického depa, jež lze navíc provozovat i digitálně.

 Na kolejišti veškeré velké práce ustaly, ale stále více se pracuje na detailech, protože jen detail dokáže udělat model modelem. Proto u nás můžete najít spoustu detailů.

Doufáme, že se Vám tyto stránky budou líbit a že se na nich něco zajímavého dozvíte a budou pro vás inspirací.

BrejlovecBrejlovec

Pokud máte k těmto stránkám nějaké připomínky, zašlete nám je prosím na e-mail kzm@email.cz
Děkujeme.
Syndikovat obsah
Design by Pliska